Kde lze foukanou izolaci aplikovat

Podívejte se, kde všude vám foukaná izolace poslouží. Zateplení střechy, stropů, fasády, podlahy, ...

Kde lze foukanou izolaci aplikovat

Zateplení střechy

Foukaná izolace se hodí pro rovné i klasické střechy a vazníky se pro ni přímo nabízejí. Přizpůsobuje se stavebním konstrukcím a díky aplikaci foukáním vzniká jednolitá vrstva bez tepelných mostů. To je velká výhoda oproti jiným druhům zateplení.

Zateplení vazníků

Díky schopnosti foukané izolace dostat se do obtížně dostupných míst a přizpůsobit se různým tvarům vazníkové konstrukce lze dosáhnout rovnoměrné a kompletní izolace. Zabraňuje vytváření tepelných mostů, což je klíčové pro udržení konstantní teploty v objektu a snížení nákladů na vytápění.

Zateplení dvouplášťové ploché střechy

Foukaná izolace umožňuje aplikaci izolace do i nepravidelných nebo obtížně dostupných prostorů, což zajišťuje rovnoměrné pokrytí celé střešní konstrukce. Proces foukání izolace je relativně nenáročný a nevyžaduje rozsáhlé úpravy stávající střešní konstrukce, což minimalizuje rušení během instalace. Nafoukaná izolace poskytuje vysoký stupeň tepelné izolace, což výrazně zvyšuje energetickou účinnost střechy a celého objektu.

Zateplení stropu

Foukaná izolace na stropě zabrání úniku tepla a naopak v létě udrží v domě déle chlad. Zároveň zvyšuje bezpečnost domu v případě požáru. Ideální je, pokud má strop dutinu, kam můžeme izolaci nafoukat, ale poradíme si i se staršími domy. Samozřejmě umíme strop zateplit tak, abyste mohli na půdě dál chodit.

Zateplení fasády

Také fasádu lze zateplit foukanou izolací, i když to zatím není tak rozšířené řešení. Zateplit se dají starší domy, provětrávané fasády i dřevostavby. U dřevostaveb, které mají velmi členitou konstrukci, je foukaná izolace ideálním řešením, protože nevzniknou mezery a tím ani tepelné mosty.

Zateplení podlahy

Podlahou může unikat až 25 % tepla, proto se určitě vyplatí ji zateplit. Izolace v podlaze navíc zefektivňuje vytápění podlahovým topením a tlumí hluk. Zateplení podlahy vám tak ušetří náklady a zároveň zvýší pohodlí vašeho domova.