Výhody foukané izolace

Foukanou izolaci doporučujeme všem, kteří chtějí rychlou montáž, výhodnou cenu a kvalitní zateplení bez tepelných mostů.

Výhody foukané izolace

Rychlost realizace

Rychlost aplikace foukané izolace přináší několik výhod. Tou nejzřejmější je efektivita zateplení, která umožňuje rychle pokrýt velké plochy. Tím se zkracuje doba potřebná k dokončení izolačního procesu, což snižuje náklady na pracovní sílu a krátí dobu, po kterou je prostor mimo provoz.
Rychlost foukané izolace nabízí výhody zejména ve vazníkových konstrukcí a těžko přístupných míst. Díky rychlému procesu aplikace lze snadno a efektivně izolovat vazníkové konstrukce, které by jinak vyžadovaly delší dobu pro ruční vkládání rolované izolace. Tato metoda je také výhodná při izolaci těžko dostupných či složitých míst, kde by ruční práce byla obtížná nebo nepraktická. Rychlost foukané izolace tedy umožňuje účinně a ekonomicky izolovat i náročné části staveb, což přispěje k celkové efektivitě a úsporám.

Úspory za energie až 60 %

Zabránit únikům tepla. To je nejčastější důvod, proč dům zateplit. Pokud zvolíte foukanou izolaci, můžete ušetřit až 60 % nákladů na vytápění. Navíc je s ní zateplení rychle hotové, takže ho zvládneme i na poslední chvíli. Průměrně velký dům zateplíme za 6 hodin.

Méně vedra v létě

Foukaná izolace prodlužuje tzv. fázový posun, tedy dobu, za jakou se interiér oteplí vlivem sluníčka. Pro vás to znamená, že i v létě budete mít v domě příjemnou teplotu, protože se dům nebude tak rychle zahřívat.

Izolace hluku

Díky foukané izolaci už nebudete v přízemí řešit, co se děje nahoře nebo kolik aut venku projede. Izolační vrstva ve stropě tlumí kročejový hluk i hlasy. Oproti pěnovým izolacím má foukaná izolace také několikanásobně lepší pohltivost hluku zvenčí. Samozřejmě vždy záleží na celkové konstrukci, materiálu podlah atd., ale i samotná izolace přinese výrazné zlepšení.

Ochrana proti požáru

Foukaná izolace má skvělé protipožární vlastnosti. Čedičová vlákna mají teplotu tavení 1 000 °C, a tak chrání stavební konstrukce, ale také lidi, kteří mají díky nehořlavosti izolace více času na evakuaci.

Ekologické řešení

Zateplení domu je nejen ekonomické, ale také ekologické. Díky menší spotřebě energií na vytápění, případně chlazení budete do ovzduší vypouštět méně emisí. Také materiály, které využíváme, jsou ekologicky šetrné a některé z nich se vyrábí výhradně z recyklovaných surovin.

Dlouhá životnost

Foukaná izolace vám vydrží desetiletí, podle druhu materiálu i více než 50 let. Na naši práci získáte záruku 5 let, na vybrané materiály až 20 let. Tím máte jistotu, že investice se opravdu vyplatí a především se rychle vrátí.